Григор Димитров
Снимка: twitter.com/obnmontreal

Григор Димитров отпадна от турнира в Монреал

Григор Димитров загуби след 6-7(4), 5-7 от Алекс де Минор и отпадна от турнира в Монреал. Мачът беше много оспорван, но българинът изпусна шанса си в ключовите моменти.

Първият сет беше равностоен, като съперниците печелеха сервис геймовете си. В тайбрека Димитров направи минипробив и поведе с 4:1. Австралиецът обаче не се отказа и следващите шест разигравания. Така той стигна до 7:4, с което взе сета.

Григор поведе с пробив в началото на втория сет – това беше първият пробив в мача. После той сервираше и спаси три геймбола от 0:40. Де Минор обаче взе следващите две точки и изравни за 1-1. После и двмата взимаха сервис геймовете си до 5-5. После Де Минор проби и спечели мача след 7-5 във втория сет.

В третия кръг той ще играе с Ник Кирьос. Сънародникът му обърна водача в световната ранглиста Даниил Медведев след 6-7(1), 6-4, 6-2. Това е втора победа в кариерата на Кирьос над световен номер едно,