Григор Димитров
Снимка: twitter.com/atptour

Григор взе сет, но отново загуби от Зверев

Григор Димитров взе сет, но отново загуби от Александър Зверев – за трети път тази година Така българинът приключи участието си на US Open. Германецът спечели мача от третия кръг след 6-7(2), 7-6(8), 6-1, 6-1. Сблъсъкът продължи 3 часа и 39 минути.

Димитров остава само с една победа в седем мача срещу Зверев – в първия им сблъсък. 12-ят в света реализира 15 аса и спечелейки 71% процента от точките на първи сервис. Димитров пък направи седем двойни грешки. Григор завърши срещата с 45 уинъра и 40 непредизвикани грешки, съперникът му – с 43 срещу 27.

Първият сет продължи 70 минути. В началото съперниците си размениха по един пробив, но след това взимаха сервис геймовете си. В тайбрека Димитров поведе с 5:0 точки и го затвори със 7:2.

Втората част беше дори по-дълга – час и 20 минути. Григор проби за 3-2, но Зверев върна пробива и пак се стигна до пробив. Българинът първи стигна до сетбол – при 6:5. После той имаше още един при 8:7, но не се възползва.

На старта на третия сет Зверев бързо поведе с 4-0. После Димитров взе и медицински таймаут. Гришо очевидно имаше проблем и даде третия и четвъртия сет общо за час и девет минути.

В следващия кръг германецът ще срещне шестия в схемата Яник Синер.

Напред продължава и Карлос Алкарас. Испанецът даде сет на Даниел Еванс, но нямаше особени проблеми – 6-2, 6-3, 4-6, 6-3. В осминафиналите световният №1 той ще играе с Матия Арналди. Италианецът победи 16-тия в схемата Камерън Нори в три сета.