Григор Димитров

Григор Димитров отново загуби от Вавринка

Григор Димитров записа четвърта поредна загуба от Стан Вавринка. Този път българинът падна в турнира от сериите „Мастърс“ в Монреал в първия кръг. Швейцарецът триумфира след 6:4, 6:4 за час и 35 минути.

Гришо отпадна в първи кръг в четвърти от последните си пет турнира. Той е с отрицателен баланс през 2019-а – 14 загуби и 12 победи. Българинът има и само една победа от края на май – преди седмица в Лос Кабос.

Григор изпада извън първите 70 в ранглистата

Поражението ще има висока цена за бившия № 3 в света, защото той губи 180 точки в Монреал. Преди година нашенецът стигна четвъртфинал. След една седмица той ще е извън първите 70 в света, като ще загуби поне 20 места.

В мача българинът допусна шест двойни грешки, а Вавринка впечатли с 12 аса. Срещата започна много добре за Димитров, който спечели първия си сервис гейм на нула. Той обаче не успя да задържи добрия ритъм и допусна пробив в маратонски гейм. Хасковлията спечели четири точки за пробив, но не успя в петия случай. Швейцарецът имаше шанс да постигне втори пробив, като поведе с 40:0 в деветия гейм. Григор обаче съумя да отговори и измъкна подаването си. Но в следващия гейм Вавринка затвори с 6:4 първия сет.

Вторият сет започна с три поредни пробива, два на сметката на съперника на Димитров. После швейцарецът бе близо до още един пробив, но българинът пак съумя да се защити. Към края Вавринка започна да изпитва проблеми в бедрото и трудно вкарваше сервис, но това не го спря.