Григор Димитров
Снимка: twitter.com/mutuamadridopen

Григор Димитров отнесе Шварцман в Мадрид

Григор Димитров спечели по убедителен начин срещу Диего Шварцман във втория кръг на турнира в Мадрид. Българинът надви аржентина след 6-0, 6-3 за едва 70 минути.

Хасковлията беше безпощаден към Шварцман в първия сет. Във втората част той записа пробив и не позволи на противника си да се върне в мача.

На осминафиналите световният №20 ще се изправи срещу Стефанос Циципас или Лука Пуи. Двамата играят по-късно днес. Само преди седмица Гришо загуби от Циципас в Монте Карло.

Григор започна с пробив, а после поведе лесно с 2-0 Най-впечатляващо беше, че той направи изключително силни дълги разигравания. Шварцман допусна нова точка за пробив в третия гейм и го загуби. После Гришо поведе с 4-0. Аржентинецът започна да греши сериозно и набързо предаде и следащите два гейма.

Във втория сет  Шварцман най-сетне съумя да си вземе подаването, за да поведе с 1-0. Димитров обаче го изравни, а след това го проби отново. После той поведе с 3-1 и отчая съперника си. Шварцман започна да играе с много рискове и чести излизания на мрежата, но и това не му помогна. той допусна още един пробив в последния гейм и загуби мача.