Григор Димитров
Снимка: x.com/Wimbledon

Григор отнесе Душан Лайович на старта на Уимбълдън

Григор Димитров започна с трисетова победа участието си на Уимбълдън. В среща от първия кръг поставеният под номер 10 в схемата българин се наложи над сърбина Душан Лайович. Гришо остана на корта час и 46 минути за 6-3, 6-4, 7-5.

Димитров, който през миналата година достигна до четвъртия кръг в Лондон, нямаше затруднения в мача. В първите два сета той започна с преднина съответно от 3-0 и 2-0 гейма и не позволи на съперника си да мисли за обрат.

Известни проблеми Григор имаше в третия сет. 34-годишният Лайович записа първия си пробив и успя да дръпне с 4-1 гейма. Това обаче не смути българина и той спечели шест от следващите седем гейма. Димитров изравни за 4-4, проби за 6-5 и на свой сервис затвори двубоя.

Статистиката от мача също беше изцяло в полза на българина. Той записа 16 аса и 45 печеливши удара срещу 3 аса и 13 печеливши удара за Лайович. Освен това Димитров беше безпощаден и при възможностите си за пробив – той реализира всеки от четири си брейкбола.

Във втория кръг Григор Димитров ще играе с победителя от мача между китаеца Цзюнчън Шан или чилиеца Кристиан Гарин.