Григор Димитров, Тийм
Снимка: twitter.com/wsopen

Григор тръгна силно, стана му зле и се отказа – ВИДЕО

Григор Димитров се отказа от мача си с Доминик Тийм в турнира в Уинстън-Сейлъм. Това е последният турнир преди US Open.

Димитров спечели убедително първия сет, в който не даде нито гейм на Тийм. Представянето му обаче се промени и той загуби концентрация. Така австриецът поведе с 4-2. Григор поиска почивка, като се оплака от силен световъртеж, а след това и се отказа.

„В такива ситуации няма какво да се каже. Сигурно е, че не исках да спечеля по този начин. Григор е прекрасен човек, надявам се проблемът му да не е сериозен. Дано да го видим напълно възстановен за US Open“, каза Тийм.

Последният турнир от Големия шлем започва след пет дни.

Иначе Виктория Томова и Димитър Кузманов преодоляха първия кръг на квалификациите. Томова победи с 6-1, 6-2 Альона Болсова. Кузманов обърна след 4-6, 7-6(5), 6-4 италианеца Лука Нарди.

От калификациите обаче отпадна Изабела Шиникова. Тя отстъпи след 5-7, 2-6 на испанката Кристина Букса.