Григор Димитров
Снимка: twitter.com/cincytennis

Григор стартира с лесна победа в Индиън Уелс

Григор Димитров започна с победа на турнира в Индиън Уелс. Българинът, който почиваше в първия кръг, във втория победи след 6-4, 6-2 Даниел Алтмайер. Следващият му съперник е американецът Райли Опелка.

Димитров стигна третия кръг в турнира за първи път от 2017 г. с първата си победа там от въпросната година. Миналата година турнирът не се състоя, през 2019 г. българинът беше контузен. През 2018-а той загуби в първия си мач срещу Фернандо Вердаско.

Григор не допусна пробив в мача, но положи доста усилия за това. Алтмайер спаси две точки за пробив в шестия гейм, после в деветия той имаше две точки за пробив. Димитров обаче ги спаси с добър сервис. После хасковлията пробив и взе първия сет с 6-4.

При 2-1 във втория сет германецът сбърка и допусна пробив. Димитров спечели сервис гейма си на нула, както и следващият за 5-2. После той отново проби и приключи мача за 87 минути.