Григор Димитров
Снимка: twitter.com/BNPPARIBASOPEN

Григор елиминира Медведев след обрат – ВИДЕО

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс. Той елиминира шампиона от US Open Даниил Медведев в три сета – 4-6, 6-4, 6-3. Българинът обърна руснака след здрава битка, продължила 2 часа и 16 минути.

Димитров надви първия поставен за втори път в пет мача. Медведев беше спечелил последните три, при това дори без да загуби сет. Григор постига втора победа над играч от Топ 10 през сезона. На Australian Open той надви Доминик Тийм, който тогава беше трети в света.

Медведев започна мача с ранен пробив и го задържа до края на първия сет. Той го спечели едва за 48 минути игра. Във втората част имаше много повече грешки и обрати. Двамата записаха общо седем пробива – три за руснака, четири за българина. Григор обаче издържа и след 1-4 взе следващите пет гейма, за да изравни резултата.

Третият сет започна отлично за Димитров, който набързо поведе 3-0. Медведев изглежда се отказа, защото хасковлията поведе дори с 5-1. Руснакът проби още веднъж, но не успя да се върне в мача.

„Невъзможно е, докато не стане възможно. Той е много труден съперник, играли сме вече няколко пъти. Днес намерих начина да го надиграя. В определени моменти запазих спокойствие, което ми позволи да намеря най-добрите решения. Щастлив съм, че получих възможността отново да играя на това ниво. Имах много възходи и падения. Оценявам момента. Оставам скромен и работя. Само това можеш да контролираш. Всичко това се дължи на работата, която вършим с моя екип“, каза българинът.

Снимка: bnpparibasopen.com

В четвъртфиналите Димитров се изправя срещу №12 в света Хуберт Хуркач. Българинът и полякът не са играли един срещу друг досега. Хуркач обаче има титла този сезон – от Маями през април.