Григор Димитров

Григор Димитров е на осминафинал в Акапулко

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира в Акапулко. Той взе двусетов успех над Адриан Манарино. Българинът спечели първия сет с 6-4, после поведе 3-0 и французинът се отказа. Григор престоя на корта 75 минути.

Първата ни ракета взе оспорваната откриваща част след един-единствен пробив, дошъл в седмия гейм. Преди това той отрази точка за пробив пред съперника в третия гейм. Манарино получи три шанса да върне брейка в десетия гейм, но Димитров ги отрази, а след това реализира втория си сетбол. Втората част започна с два ранни пробива за българина, а после Манарино се отказа заради травма.

Шампионът от 2014-а и полуфиналист от 2020-а ще играе с Миомир Кецманович за място на четвъртифналите. Сърбинът се наложи над испанския ветеран Фелисиано Лопес в два сета. Това ще бъде първи двубой между Григор и Кецманович. Мачът ще започне не преди 03:30 часа българско време в четвъртък. Балканският сблъсък е след срещата между Милош Раонич и Доминик Кьопфер, която започва в 02:00 часа наше време.

При победа над Кецманович, 29-годишният хасковлия ще играе със спечелилия измежду Франсис Тиафо и Лоренцо Мусети.

Шампионът от 2014 ще има и мач на двойки утре. Той трябва да стартира най-рано в 05:00 часа. Нашенецът е в тандем с американеца Томи Пол. Съперниците им са са Раджийв Рам и Джо Салисбъри, които са поставени под номер 4 в схемата.