Григор Димитров

Григор Димитров влезе в основната схема в Женева след двусетов успех над Фабиано

Григор Димитров влезе в основната схема на турнира на клей от сериите АТП 250 в Женева /Швейцария/, след като победи с 2-0 сета италианеца Томас Фабиано. Отделните части хасковлията спечели със 7-5, 6-3 за 1 час и 29 минути игра на централния корт.

Първият сет започна равностойно като до 2-2 нямаше пробиви. Последва такъв на сметката на Фабиано, който го затвърди и дръпна с 4-2. Григор успя да изравни след дълъг осми сервис гейм на противника му, в който пропусна половин дузина възможности за пробив. Последва лесно подаване за Димитров и при 6-5 получи три сет бола. Фабиано ги неутрализира, но при четвъртия първата ни ракета затвори първата част в своя полза.

Димитров започна силно втория сет и дръпна с 3-0 гейма. При 5-2 той получи възможност да затвори мача, но италианецът отрази шанса и спечели своя сервис. В оказалия се последен гейм, Григор отрази две точки за пробив и при втория си мач бол приключи срещата.