Григор Димитров
Снимка: sofiaopen.bg

Григор Димитров победи Гофен в Юнайтед Къп

Григор Димитров победи Давид Гофен в два сета на Юнайтед Къп – 6-4, 7-5. Двубоят продължи час и 43 минути.

С успеха България изравни резултата срещу Белгия в група А на надпреварата. По-рано Изабелла Шиникова отстъпи срещу 72-рата в света Алисън Ван Ойтванк в три сета. Белгийката спечели след 1-6, 6-3, 3-6 след час и 45 минути.

Нашите паднаха от Гърция в първия сблъсък на Юнайтед Къп и трябва да бият Белгия, за да имат шанс да продължат напред. Утре Виктория Томова ще играе срещу Елизе Мертенс, а след това Димитър Кузманов ще се изправи срещу Зизу Бергс. За финал има мач на смесени двойки.

В хода на двубоя Димитров направи 30 непредизвикани грешки. Повечето от тях дойдоха заради агресията в играта му. Григор обаче реализира и 11 точки от разигравания на мрежата.