Григор Димитров
Снимка: twitter.com/RolexPMasters

Григор Димитров стартира с победа в Париж

Григор Димитров победи Ришар Гаске в първия кръг на Мастърса в Париж. Българинът спечели след 6-1, 4-6, 6-2 за близо два часа в зала „Берси“. Това е четвърти пореден успех за него над Гаске. Следващия съперник на Гришо ще е Карен Хачанов. Преди година двамата играха във Виена и нашият тенисист спечели лесно.

Григор Димитров можеше да пробие още в първия сервис гейм на французина. Гаске обаче се измъкна от 30:40. При 2-1 за българина обаче Гаске направи двойна грешка, след което прати топката в мрежата и допусна пробив Хасковлията затвърди пробива с гейм на нула, след което отново проби. А после спечели първия сет с първия си сетбол.

Във втория сет играта беше много равностойна, като Димитров имаше няколко шанса за пробив, но не успя. В десетия гейм обаче Гаске стигна до първите си точки за пробив и успя да го реализира, за да спечели частта.

Третият сет започна с пробив в полза на Григор Димитров. После нашенецът сервира за гейм на нула. Гришо поведе с 3-1 и имаше брейкпойнт, но не успя да го вземе. При 4-2 обаче българинът беше безмилостен и проби Гаске за втори път в сета. А после сложи точка на сблъсъка с първия си мачбол.