Григор Димитров

Григор Димитров стартира с победа на Уимбълдън

Григор Димитров спечели първия си мач на Уимбълдън. Българинът победи Фернандо Вердаско след 3-6, 6-3, 6-4, 6-4 и два часа и половина игра. Следващият съперник на Димитров ще бъде казахстанец – Александър Бублик или Михаил Кукушкин.

Левичарят от Испания спечели първата част с 6-3 след пробив в осмия гейм. Димитров изравни резултата, след като взе втората част със същия резултат. Хасковлията проби още във втория гейм, но после започнаха проблемите му на сервис. Той даде точки за пробив и в третия, и в петия гейм, но оцеля. Освен това проби пак испанеца и поведе с 5-0. Вердаско взе гейм, след това спаси два сетбола и дори проби Григор. Димитров обаче успя да спечели сета при втория си опит.

В третия сет един пробив беше достатъчен на българина, за да поведе. Пробивът беше в петия гейм. После българинът сервира уверено и задържа аванса си до края.

В четвъртия сет Вердаско първи имаше шанс да пробие, но не успя. Двамата взимаха сервис геймовете си до 3-3, после хасковлията проби за 4-3. Димитров после уверено затвори мача в своя полза.