Григор Димитров, Денис Шаповалов, Ротердам

Григор Димитров напусна турнира в Ротердам

Григор Димитров напусна турнира в Ротердам след загуба във втория кръг. Българинът падна с 4-6, 2-6 от канадеца Феликс Оже-Алиасим. Това бе втори мач между тях. През 2019 г. в „Куинс“ тийнейджърът отново спечели.

В предишния кръг хасковлията се справи с друг канадец – Денис Шаповалов. Но нямаше отговор за по-добрата игра на по-младия му сънародник. Тийнейджърът се възползва от всички шансове, които получи. Той затвори мача само след 77 минути игра.

Още преди мача Димитров се оплака, че има здравословни проблеми и това си пролича. Григор допусна 28 непредизвикани грешки. Оже-Алиасим, който е 21-и в световната ранглиста, точно пред българина, беше много по-уверен и стабилен.

Първият сет бе равностоен до четвъртия гейм. След това последваха три поредни пробива, два от които за Оже-Алиасим. До края на сета той не даде шанс на Димитров и взе първата част с 6:4.

Григор загуби последните два гейма на нула

Във вторият сет канадецът проби в третия гейм. После проби още веднъж, при това на нула, за да поведе с 5:2. С нов гейм на нула Оже-Алиасим си осигури и победата. В следващия кръг той ще срещне Аляж Бедене или Стефанос Циципас.