Григор Димитров

Григор Димитров отпадна от Ролан Гарос

Григор Димитров отпада от Ролан Гарос, след като загуби мача си от осминафиналите срещу Стефанос Циципас. Гръцкият тенисист спечели след 6-3, 7-6(9), 6-2.

Циципас беше първият поставен, срещу когото се изправи хасковлията. Преди това той отстрани Грегоар Барер (№103), Андрей Мартин (№102) и Роберто Карбайес Баена (№101).

Българинът започна доста слабо двубоя, което позволи на съперника му да дръпне в резултата. Чак след средата Димитров създаде проблеми на световния №6. Циципас обаче взе сета за 38 минути.

сн. БГНЕС

Съперникът на Григор взе втория сет, продължил 72 минути, след драматичен тайбрек. Той успя да започне с минипробив, след което взе и двете си точки при подаване – 3:0. По-късно българинът върна минипробива, но Циципас стигна до сетбол при 6:5. Димитров го спаси, както и този при 7:6. Българинът имаше сетбол при 8:7, но не успя да се възползва. Стигна се до 9:9, при което Циципас реализира две поредни точки.

сн. БГНЕС

В третия сет Григор допусна пробив още в първото си подаване. После световният №6 заигра много освободено, с повече рискове, но му се получаваше. Така се стигна до 5-2 в негова полза. После той проби още веднъж и сложи точка на спора.