Григор Димитров

Григор Димитров отпадна от Куевас в Женева

Григор Димитров приключи участието си на турнира ATP 250 в Женева. Той загуби 6-7(3), 3-6 от уругваеца Пабло Куевас на четвъртфиналите. Куевас се справи с хасковлията за час и половина.

Григор беше равностоен в първия сет, но грешки в решителните моменти доведоха за загубата в тайбрека. Той започна като спечели седем поредни точки на свой сервис. Уругваецът имаше две точки за пробив при 2-2, но Димитров ги отрази. После и двамата си взимаха подаванията до тайбрека. В него при 2-1 за Куевас българинът сбърка две лесни топки и даде преднина от 1-4. После той взе две поредни точки и доведе нещата до 3-4. След това обаче той сбърка на два пъти и даде на Куевас три сетбола. Уругваецът реализира още първия и спечели сета.

Във втория сет Куевас игра с повече вдъхновение, докато българинът правеше твърде много грешки, явно разочарован от загубения първи сет. Съперникът му го проби още в началото и поведе с 3-0. При 2-4 Григор стигна до първата си точка за пробив, но не успя да вземе гейма. При 3-5 Куевас стигна до три мачбола и взе още първия, за да триумфира.

На полуфиналите Куевас ще играе срещу победителя от Ласло Джере и Денис Шаповалов.