Григор Димитров

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Барселона

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Барселона от сериите ATP 500. На четвъртфиналите българинът отстъпи с 3-6, 6-7(4) на испанеца Пабло Кареньо Буста след час и 35 минути игра. Това бе общо шести сблъсък помежду им, като двамата вече имат по три победи.

Днешната среща предложи много здрава битка и изключително качествени разигравания. През първия сет двамата тенисисти си размениха общо шест пробива. Испанецът поведе с 0-40 в откриващия гейм и въпреки че Григор изравни, в крайна сметка Буста проби. Първата ни ракета обаче отговори мигновено и изравни бързо за 1-1. Двамата спечелиха следващите си подавания, преди Кареньо Буста да пробие за 3-2, а впоследствие Димитров отново направи бърз рибрейк за 3-3. За съжаление до края на сета вторият поставен в схемата позволи да бъде пробит още два пъти и в крайна сметка загуби сета с 3-6.

Без пробиви във втория сет

Втората част бе далеч по-оспорвана, като пробиви липсваха. В последвалия тайбрек испанецът взе ранен аванс, който успя да задържи до края, спечелвайки мача след 7-4 в своя полза.

Григор изпусна шанс да стана четвърти в света

Заради загубата Григор пропусна възможността да се върне на четвъртото място в световната ранглиста.

Кареньо Буста срещу изненадата Циципас

Така петият поставен Кареньо Буста продължава на полуфиналите. Там той ще срещне младия грък Стефанос Циципас, който постигна изненадваща победа с 2-0 сета над третия в схемата Доминик Тийм.