Григор Димитров

Григор Димитров обърна Манарино във Вашингтон

Григор Димитров се завърна на корта с победа на турнира във Вашингтон, категория АТП 500. Гришо спечели след 6-1, 3-6, 7-5 срещу Адриан Манарино. Това е четвърти успех за българина в четири мача с французина.

За последно Димитров игра на Уимбълдън преди повече от месец. Тогава той получи травма в бедрото и се отказа още в първия кръг.

Григор започна много силно двубоя с Манарино. Той взе първите пет гейма, след това даде един на съперника си и приключи сета. Следващите два сета бяха по-оспорвани. Вторият вървеше с бързи сервис геймове, но в деветия французинът проби и изравни сетовете.

Манарино взе преднина в третия сет след нов пробив. В осмия гейм Димитров изравни, а малко след това пак проби и спечели мача със 7-5.

Следващият съперник на българина ще е американецът Себастиан Корда, който е 54-ти в света. Двамата не са играли досега. По програма двубоят им е късно тази вечер.