Григор Димитров
Снимка: twitter.com/bcnopenbs

Григор Димитров довърши Кориа в 24-часов мач

Григор Димитров победи Федерико Кориа в първия си мач на турнира в Барселона. Двубоят помежду им беше спиран на два пъти заради дъжд. Той започна вчера и завърши 24 часа по-късно. Днес се доигра последния сет, в който българинът триумфира с 6-4. Вчера Кореа взе първия сет с 6-4, после падна във втория с 3-6.

Вчера мачът беше прекратен при 4-3 за Григор в третия сет. Днес хасковлията спокойно довърши задачата. Той взе с лекота сервис гейма си и поведе с 5-3. След това той имаше аванс при 15:0 и 30:15, но Кореа се защити и взе гейма за 5-4. След почивката българинът с лекота спечели гейма, а с това и мача.

Следващият съперник на Гришо ще определят Стефанос Циципас и Иля Ивашка. Циципас е поставен под номер 1 в схемата.