Григор Димитров
Снимка: facebook.com/EurosportBG

Григор Димитров стигна четвърти кръг в Париж

Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си за четвъртия кръг на Ролан Гарос. 32-годишният българин беше безкомпромисен срещу германеца Даниел Алтмайер. Гришо спечели след 6-4, 6-3, 6-1 за два часа и осем минути игра.

За най-добрия български тенисист това беше трета поредна победа без загубен сет. В предишните той се справи с казахстанеца Тимофей Скатов и с финландеца Емил Руусувуори. Хасковлията е в серия от шест успеха в седем мача.

Григор Димитров започна на много високи обороти и след само няколко минути игра водеше с 3-0 гейма. Алтмайер, който в предишния кръг отстрани италианеца Яник Синер, обаче изравни за 4-4. Българинът обаче отново се развихри и взе пет поредни гейма. Така той спечели първия сет и поведе с 3-0 във втория. Този път Алтмайер не успя да върне пробива и не затрудни българина.

В третия сет немецът нямаше съпротивителни сили. Григор Димитров стартира с три пробива и пет поредни гейма. При 5-0 нашенецът се отпусна и Алтмайер взе един гейн, но в следващия хасковлията затвори мача с 6-1. Той завърши със 75% спечелени разигравания на първи сервис и 55% на втори. Процентите при Алтмайер бяха съответно 54% и 33%.

До момента Димитров се беше класирал за четвъртия кръг на Ролан Гарос единствено през 2020 г. Тогава той беше спрян от Стефанос Циципас. Сега негов съперник ще е победителят от сблъсъка между Александър Зверев и Франсис Тиафо.