Григор Димитров
Снимка: twitter.com/BNPPARIBASOPEN

Григор би Опелка, излиза срещу Медведев

Григор Димитров е на осминафинал в Индиън Уелс за първи път в кариерата си. Това се случи, след като той победи Райли Опелка с 6-3, 6-4. Успехът над първата ракета на САЩ дойде след 74 минути на корта. Това беше първа победа над Опелка за нашенеца.

Димитров изигра силен мач въпреки постоянния вятър и не допусна нито една точка за пробив. Освен това българинът имаше 77% успеваемост на първи сервис.

В началото и двамата взимаха подаванията си, като в шестия гейм Григор проби за 4-2. Той взе следващите си две подавания си и затвори сета с 6-3.

В началото на втория сет Димитров имаше нови две възможности за пробив, но Опелка ги спаси. Американецът обаче имаше проблеми със сервиса си за разлика от хасковлията. Двамата все пак печелеха геймовете си до 4-4, макар това да се случваше по-трудно за Опелка. В деветия гейм Димитров стигна до точка за пробив, накара съперника си да сгреши и проби. После Григор не сгреши на свой сервис и затвори мача.

„Условията бяха доста неприятни. Освен това знаех, че ме очаква тежък мач срещу труден опонент. Исках да се наслаждавам на това, което правя на корта и го постигнах. В момента се чувствам чудесно, но не гледам твърде далеч напред“, заяви Димитров.

В следващия кръг българинът ще срещне шампиона от US Open Даниил Медведев. Медведев се справи с Филип Краинович след 6-2, 7-6. Той е и поставен под номер едно в схемата.

До момента Медведев и Григор имат четири мача, в които руснакът има три победи. Хасковлията спечели първия мач през 2017-а – на тревата в Куинс. Медведев взе следващите три, всички на твърда настилка. За последно те се срещнаха на Мастърса в Синсинати, където руснакът спечели след 6-3, 6-3.