Григор Димитров
Снимка: sofiaopen.bg

Григор започна с бърз успех Australian Open

Григор Димитров спечели първия си мач на Australian Open 2023. Българинът се справи с Аслан Карацев след 7-6(3), 7-5, 6-2. Двубоят продължи 2 часа и 19 минути при слънце и температура от 37 градуса.

Във втория кръг Димитров ще играе със сърбина Ласло Джере. Джере се справи с Зизу Бергс в четири сета. Това ще бъде първи мач между двамата. Успехът на Джере над Бергс е първи за него въобще в Мелбърн, докато Григор вече има 13 победи и 1 загуба в първия кръг.

Срещу Карацев Димитров показа ефективна игра и допусна малко грешки. Той реализира 30 уинъра и направи само 12 непредизвикани грешки. При съперника му съотношението беше 30 уинъра и 48 непредизвикани грешки. Хасковлията също така реализира 15 аса и спечели 49 от 57 разигравания на своя първи сервис.

В първия сет Гришо имаше само един шанс за пробив, но Карацев го спаси. Логично се стигна до тайбрек, в който равенството се запази до 2:2. След това Димитров взе четири поредни точки и после затвори сета.

Втората част беше идентична на първата. При 5-5 обаче Димитров проби след маратонски гейм. Карацев беше на крачка от рибрейк при 5-6 и 40:30, но не успя.

В третия сет Карацев загуби концентрация и допусна пробив още при 2-3. След това Григор се развихри и не му даде шанс до края.