Баку

Грациите ни спечелиха златните медали на Световната купа по художествена гимнастика в Баку

Ансамбълът на България завоюва златни медали на Световната купа по художествена гимнастика в Баку.

Петте грации надделяха над другите отбори на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки

Отборът в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и с треньори Весела Димитрова и Михаела Маевска се представи отлично и получи оценка 25,550.

На второ място след нас остана отбора на Русия с 25,250 точки, а на трето Украйна с 25.150.

На съчетанието с пет топки българките се класираха четвърти, като тук златните медали отидоха при момичетата от Беларус.

Индивидуалните ни участнички се представиха добре, но не спечелиха медали

Катрин Тасева зае пето място на бухалки и шесто на обръч на финалите. Боряна Калейн се нареди шеста на финала на лента.