Гранада - Барселона
Снимка: twitter.com/granadacf

Гранада спря Барселона с късен гол

Барселона допусна нова грешна стъпка в Ла Лига, след като стигна само до 1:1 във визитата си на Гранада. Барса водеше, но допусна изравнително попадение в края на двубоя.

Част от отсъстващите играчи в тима на Шави Ернандес се завърнаха и това си пролича. Барселона натискаше и Люк де Йонг вкара за 0:1. Попадението обаче беше отменено от ВАР заради засада в организирането на атаката. Де Йонг отново се разписа в 57-ата минута и този път попадението беше редовно. Нидерландецът засече с глава центриране  на Дани Алвеш. Бразилецът записа първия си мач в Ла Лига от 2016-а насам. Това беше и единственият точен удар за гостите.

В 80-ата минута Барса остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Гави. Гранада натисна сериозно и успя да изравни. Това се случи в 89-ата минута чрез Антонио Родригес Диас Пуертас. Секунди по-рано Алвеш блокира удар на Пуертас, но след това нямаше как да спре 29-годишния нападател.

Равенството е трето за Барселона в последните пет мача. Тимът остава на шесто място в Ла Лига с 32 точки, на 14 зад лидера Реал Мадрид. Барса и Реал играят в сряда в полуфинал за Суперкупата на Испания.

Гранада пък изравни клубния си рекорд от седем поредни мача без поражение в елита. Първият случай на такава серия е от 1969.