Гранада

Гранада пак подгони Реал Мадрид – ВИДЕО

Гранада спечели срещу Осасуна с минималното 1:0 в първи двубой от деветия кръг в Ла Лига. Петата победа през сезона за домакините означаваше и временно второ място в класирането. Гранада е на точка зад Реал Мадрид, който днес гостува на друг новак – Майорка.

Двубоят предложи оспорвана игра, като и двата състава имаха своите шансове да си тръгнат с успеха. Осасуна имаше две отлични възможности, преди домакините да открият в 38-та минута. Тогава се разписа Домингош Дуарте.

През второто полувреме Карлос Фернандес направи забележителен пропуск, като на два метра от голлинията не уцели топката. После пък Роберто Торес бе близо да изравни с шут от центъра, Но Руи Силва спаси със сетни усилия.

Осасуна завърши и срещата в намален състав след изгонването на Фран Мерида, който си изкара две официални предупреждения в рамките на минута. Първото бе за нарушение, второто – за протест.

В следващия кръг Гранада приема у дома Бетис, докато Осасуна е домакни на Валенсия.