ЦСКА 1948 - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Градушка и проливен дъжд за двете ЦСКА-ата

Градушка и проливен дъжд белязаха победи на ЦСКА-София и ЦСКА 1948 в последния кръг на efbet Лига. ЦСКА-София се наложи над Берое с 2:0, а ЦСКА 1948 би юношите на шампиона Лудогорец с 3:1. В последния мач от първата шестица Арда и Локомотив Пловдив извъртяха 3:3.

Двубоят на стадион „Българска армия“ беше без значение за крайното класиране и на двата тима, но тимът на Любослав Пенев не допусна второ поредно разочарование след поражението от ЦСКА 1948 в предишния кръг.

Червените поведоха в резултата още в четвъртата минута чрез централния си нападател Жорди Кайседо. Три минути след почивката Тиаго Родригеш вкара втори гол за домакините. Десет минути преди края над стадиона се изви буря с градушка и проливен дъжд. Мачът беше прекъснат за кратко, а после доигран в локвите.

Армейците завършват сезона на трето място с 59 точки, две по-малко от втория Локомотив Пловдив. Берое финишира на шеста позиция с актив от 39 точки.

Кешерю стана голмайстор на първенството

ЦСКА 1948 спечели над Лудогорец с два гола на Галин Иванов и един на Ивайло Чочев. За шампиона вкара Клаудио Кешерю, който с 18-те си попадения е реализатор номер едно през сезона. На Националния стадион „Васил Левски“ освен бурята с градушка имаше и токов удар. Този мач беше прекратен за пет минути и после се доигра.

ЦСКА 1948 завършва шампионата с 47 точки на петото място, а Лудогорец завърши със 70 точки.