Голдън Стейт Уориърс
Снимка: twitter.com/warriors

Голдън Стейт Уориърс взе титлата в НБА – ВИДЕО

Голдън Стейт Уориърс спечели титлата в НБА, след като надви Бостън Селтикс в шестия мач от сериите. Така Уориърс взеха финалите с 4-2 победи. В последния мач в Бостън резултатът беше 103:90. Голдън Стейт спечели последните три срещи, след като загуби два пъти в първите три.

Титлата е четвърта за франчайза в последните осем сезон и седма в историята му. А само преди две години Уориърс завършиха редовния сезон като най-слабият тим в НБА. С титлата Голдън Стейт изпревари Чикаго Булс, който остана с 6 титли. С по 17 са Бостън и Лос Анджелис Лейкърс.

Мачът започна отлично за домакините, които дръпнаха слд 14:2. Стеф Къри и компания обаче изравниха и дори се прибраха с пет точки аванс след първата част. Във втората те направиха серия от 21:0 точки и до края не позволиха на Селтикс да се върне в мача. Тази серия е най-голяма подобна във финал от 21 години насам.

Къри завърши с 34 точки и получи първата си награда за MVP на финалите. А тя дойде точно в сезона, в който той ще влезе в Залата на славата.

Бостън намали на само 8 точки разликата в третата част, но не стигна до нищо повече. И допусна твърде много грешки – цели 22 в двубоя.