Голдън Стейт е на пети пореден финал – ВИДЕО

Трипъл-дабъл на Стеф Къри и Деймънд Грийн помогна на Голдън Стейт да се класира за пети пореден финал в НБА. Шампионите надиграха със 119-117 Портланд Трейл Блейзърс след продължения. Така те затвориха серията с 4-0 успеха.

Място в историята на Къри и Грийн

Стеф Къри завърши с 37 точки, 13, борби и 11 асистенции. Грийн записа 18 точки, 14 борби и 11 асистенции. Така те станаха първите съотборици, записали подобно постижение в един мач от плейофите.

Двата отбора си размениха по две спечелени четвъртини. Минута преди края на редовното време резултатът бе 111:111 и остана такъв до края. После в продълженията шампионите спечелиха с 8-6. Те го направиха след тройка на Грийн 39 секунди преди края. После Лилард имаше шанс от тройката да измъкне мача за Портланд, но не вкара.

Голдън Стейт е далеч от рекорда на Бостън Селтикс

По този начин воините се класираха за големия финал за пети пореден сезон. Уориърс обаче все още са далеч от постижението на Бостън Селтикс. Келтите има 10 поредни финала между 1957-1966 г.

Воините ще се опитат да станат първия отбор от Лос Анджелис Лейкърс насам, който печели три поредни титли. Лейкърс го направиха през 2000-2002 г.

Съперникът на Уориърс трябва да бъде определен между Милуоки Бъкс и Торонто Раптърс. Бъкс водят с 2-1 победи във финала на Изток. Мачовете от финалната серия трябва да стартират на 30 май. Воините са гостуват в първите два двубоя, а приемат мачове 3 и 4.