Голдън Стейт и Хюстън се доближиха на победа от финала на Запад

Шампионът Голдън Стейт Уориърс спечели четвъртия мач срещу Ню Орлиънс Пеликанс в полуфиналите в Западната конференция на НБА. Воините надвиха съперника си със 118:92 като гости и вече водят в серията с 3-1 победи. Хюстън също взе четвъртия мач срещу Юта и има същия аванс. Така двата тима се нуждаят от още един успех, за да стигнат финала в конференцията.

Дюрант вкара 38 точки за Голдън Стейт

Пеликанс взеха третия мач, но нямаха отговор на доминацията на шампиона. Особено в третия период, когато добавиха към аванса си 14 точки. Голдън Стейт повече още в началото и не изпусна контрола до края. Стартовата петица Къри, Томпсън, Игуадола, Дюрант и Грийн излезе за първи път заедно, но това не пролича по никакъв начин.

Кевин Дюрант стана най-резултатен при успеха на Голдън Стейт. Той вкара 38 точки за шампионите. За домакините Антъни Дейвис отбеляза 26 т. Следващият мач ще се проведе на игрището на Голдън Стейт след два дена.

Юта - Хюстън
Гардът на Юта Донован Мичъл фаулира ПиДжей Тъкър
Дабъл-дабъл за Крис Пол

В другия полуфинал на Запад Юта Джаз загуби у дома от Хюстън Рокетс с 87:100. Гардът на ракетите Крис Пол стана автор на дабъл-дабъл – 27 точки и 12 борби – като добави и шест асистенции. Лидерът на тима Джеймс Хардън добави 25 точки, а центърът Клинт Капела завърши с 12 точки и 15 борби. Юта отново бе без Рики Рубио Хюстън е домакин в петата среща.