Хюстън - Голдън Стейт

Голдън Стейт победи Хюстън и взе серията с 4:2

Голдън Стейт Уориърс се класира за финала в Западната конфеенция на НБА. Това стана факт след победа над Хюстън Рокетс със 118:113 в шестия мач от полуфинала. Воините записаха четвърти успех и спечелиха серията с 4:2.

Решителна бе последната четвърт, спечелена от Голдън Стейт с 36:26.

Участие в двубоя не взе Кевин Дюрант заради травма. В негово отсъствие най-резултатен за победителите стана Стеф Къри с 33 точки, а Клей Томпсън добави 27. Всичките точки за Къри бяха вкарани след почивката, 23 от тях в последната четвърт. През първите 24 минути той нямаше нито една.

„Казах на почивката, че хич не е добре, че има нула точки. Защото той ще се върне в мача и ще вкара много. Не очаквах чак 33, но знаех, че ще вкара. И той го направи“, заяви треньорът на Рокетс Майк Д’Антъни.

Голдън Стейт чака победителя от Денвър – Портланд

Във финала на Запад шампионът очаква победителя от сблъсъка между Денвър Нъгетс и Портланд Трейл Блейзърс. Резултатът в тази серия е 3:3.