Лейкърс - Голдън Стейт

Голдън Стейт навакса 14 точки за победа над Лейкърс – ВИДЕО

Голдън Стейт сложи край на серията на Лос Анджелис Лейкърс от пет поредни победи в НБА. Уориърс победиха шампионите със 115:113 като гост. Стеф Къри и компания изоставаха с 14 точки малко след началото на последната част, но направиха страхотен обрат, за да стигнат до седмия си успех от началото на сезона.

Езерняците доминираха в първите две части. После тройка на ЛеБрон Джеймс в началото на последната четвъртина има даде преднина от 14 точки. После обаче Голдън Стейт влезе в серия от 15-2, а кош на Дреймънд Грийн 2:40 минути преди края им даде преднина за първи път в двубоя. Джеймс имаше шанс да донесе успеха на Лейкърс със сирената, но пропусна стрелба от тройката.

Стеф Къри завърши с 26 точки и 7 асистенции за Уориърс, а Кели Оубър добави 23 точки. Силно от пейката се включи Ерик Паскал, който наниза 19 точки за 19 минути игра. За Лейкърс най-резултатен бе Денис Шрьодер с 25 точки. ЛеБрон се отчете с 19, а Антъни Дейвис записа 17 точки и 17 борби.

След този успех Голдън Стейт се изкачи до седмото място на Запад с актив от 7 победи и 6 загуби. Лейкърс е на върха в конференцията с баланс от 11-4.