Левски - Дунав

Гол от засада поведе Левски към десета победа

Левски надви Дунав Русе с 2:0 в последна среща от 14-ия кръг на efbet Лига. С успеха сините записаха десетата си победа от началото на сезона и втора срещу този съперник. По този начин столичани отново се изравниха на второто място с Локомотив Пловдив. Двата тима имат по 32 точки – с четири по-малко от лидера Лудогорец.

Левски поведе в резултата след четвърт час игра. Живко Миланов центрира в наказателното поле към Дени Алар, но нападателят бе изпреварен от Благой Макенджиев. Стражът на гостите обаче не успя да улови топката и тя се плъзна по тялото му към вратата. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като в момента на подаването към Алар той беше в засада.

Четири греди за сините

В 23-та минута Холмар Ейолфсон успя да отбележи с глава за 2:0. Това стана след центриране на капитана Миланов от ъглов удар. Левски създаде доста опасности през първото полувреме, като освен головете удари и четири греди.

След почивката сините намалиха темпото, но Дунав не успя да се добере до почетен гол.