Байерн - Унион, Левандовски

Рекордният гол на Левандовски донесе успех на Байерн

Байерн Мюнхен се наложи над Унион Берлин с 2:1 в двубой от деветия кръг на Бундеслигата. Вторият гол бе дело на Роберт Левандовски и бе рекорден за него. Той се разписа в девети пореден мач от началото на сезона – нещо, което не бе правил никой досега.

Бенжамен Павар откри в 13-ата минута след удар от воле. Левандовски удвои преднината в 53-ата минута, отбелязвайки 13-ия си гол от началото на сезона.

Унион изпусна една дузпа, вкара втора

В 58-ата минута Перишич игра в ръка и бе отсъдена дузпа. Йонер обачи спаси удара на Андерсон. Гостите все пак успяха да стигнат до гол в 83-ата минута. Тогава се разписа Себастиан Полтер, пак от дузпа.

Байерн води в класирането с 18 точки, но може да бъде изпреварен от Борусия Мьонхенгладбах или Волфсбург, които имат по 16 точки, но са изиграли мач по-малко.