Палас - Арсенал

Палас и Арсенал направиха 1:1, гол и червен картон за Обамеянг

Кристъл Палас и Арсенал направиха 1:1 в Премиършип, в двубой, игран на „Селхърст Парк“. Домакините играха с човек повече над 20 минути, но не успяха да стигнат до успеха. Това бе и първо лондонско дерби за 2020-а.

Двубоят започна чудесно за Арсенал, който поведе с гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 12-ата минута. Това бе и първата възможност за гостите. Капитанът на артилеристите получи чудесен пас от Лаказет и преодоля Висенте Гуаита. Арсенал обаче изпусна инициативата и не търсеше втори гол, с който да реши спора.

В 54-ата минута Джордан Аю възстанови равенството. След негов удар топката се отклони от крака на Давид Луис и стана неспасяема за Бернд Лено. В 67-ата минута отборът на Микел Артета остана с човек по-малко. Обамеянг получи директен червен картон за груба игра в средата на терена. Първоначално той получи само жълт, но ВАР го преразгледа.

Палас не се възползва от численото предимството. Дори напротив – артилеристите имаха по-чистите положения. Пепе обаче ги пропусна. Джеймс Томкинс също изпусна шанс за орлите. Той обаче имаше късмет, че въобще остана на терена, защото извърши груб фаул срещу Мартинели.

Орлите обаче записаха четвърти мач без загуба от Арсенал.

Палас остава на девето място в класирането с 29 точки, а Арсенал с 28 е на десето. Микел Артета пъ продължава да няма победа във визита, откакто пое артилеристите.