Гол номер 600 на Роналдо спаси Юве – ВИДЕО

Интер и Ювентус завършиха 1:1 в Дерби д’Италия в 34-и кръг на Серия А. Шампионът се спаси с гол на Кристиано Роналдо. Попадението е под номер 600 в клубната кариера на португалеца. Той има и 85 гола за националния отбор на иберийската страна.

Интер - Ювентус
Фенове на Интер се подиграват на Юве за отпадането от Шампионската лига
Головете на Роналдо

Иначе домакините поведоха със страхотен гол на халфа Раджа Наинголан в 7-ата минута. Ювентус изравни в 62-ата минута чрез Роналдо. Португалецът има 27 гола за Юве, 5 за Спортинг Лисабон, 118 за Манчестър Юнайтед и 450 за Реал Мадрид.Любопитно е, че по същото време Лионел Меси вкара своя гол номер 598, за да направи Барселона шампион. Така двамата станаха шампиони едновременно за първи път от 2009-а година насам.

Битката за Топ 4 в Италия

С точката третият Интер вече има 62 и се доближава до място в Шампионската лига през следващия сезон. Рома се изкачи временно на четвърто място с 58 точки след победата над Каляри с 3:0. Петият и шестият – Милан и Аталанта – имат по 56 точки и мач по-малко. До края остават 4 кръга.