Левски

Гол №18 на Костов за трета поредна победа на Левски

Левски постигна трета пореден успех в първенството, след като победи Славия с 3:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Така тимът на Георги Дерменджиев спечели второ поредно дерби след това срещу ЦСКА-София преди седмица. Сините отново изпревариха червените в класирането благодарение на победите си в директните сблъсъци. Освен това Левски стана и най-резултатния отбор в лигата с вкарани 47 гола. Следващото изпитание пред 26-кратните шампиони е мач с Лудогорец на „Герена“. Разликата между двата тима в момента е пет точки в полза на зелените.

Сините откриха резултата още в 4-та минута с гол №18 за Станислав Костов през този сезон. Така той отново има аванс начело при голмайсторите. По-рано през деня Клаудиу Кешерю го догони, след като вкара срещу Ботев Враца. Марияни центрира, Гамаков не успя да избие и Кабрал опита удар от въздуха. Той обаче не уцели добре топката и Костов я довкара 1:0.

В 12-та минута Станислав Тодоров подмина претенции на Славия за дузпа. Цветелин Чунчуков получи хубав пас в коридор и бе съборен от Нуно Рейш. Реферът обаче не отсъди наказателен удар. В 40-та минута Кабрал получи пас отдясно, влезе навътре към вратата и шутира по земя с левия крак за 2:0.

Красив гол за Мариани и пропусната дузпа за Левски

Десет минути след почивката дойде и най-красивото изпълнение в мача, чийто автор стана Давиде Мариани. Защитник на Славия сбърка при изнасянето на топката и Нганиони намери Мариани. Той хвърли поглед към вратата, стреля, топката се отби в гредата и влетя зад Стериакис – 3:0. Вратарят обаче се реваншира, като спаси дузпа изпълнена от Кабрал малко по-късно.