Рашфорд Ериксен Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Рашфорд донесе победа на Юнайтед с гол №100

Със своя гол №100 за Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд донесе победата на тима си над Уест Хем с 1:0. Освен него герой за червените дяволи беше и Давид де Хеа, спасил куп удари.

Рашфорд се разписа в 38-ата минута, засичайки центриране на Кристиан Ериксен. Юбилейният гол дойде в неговия 318-и мач за клуба. Той стана 22-ят играч на Юнайтед, стигнал тази кота. Рашфорд продължи и традицията титуляр да е поне един юноша на клуба. Тя продължава вече 4163 поредни мача от 1937 г. насам.

Втората част беше много по-добра за чуковете. Де Хеа обче извади удари на Антонио, Райс и Зума. Домакините имаха две възможности за втори гол. Фред удари греда, а Кристиано Роналдо би в аут.

С победата Юнайтед събра 23 точки и се изкачи до пето място в класирането. Нюкасъл е четвърти с 24 точки и мач повече. Челси е шести с 21 точки.