Давид Гофен

Гофен е първата “жертва” сред поставените на Ролан Гарос

Давид Гофен напусна рано-рано Ролан Гарос. Белгиецът отстъпи на талантливия Яник Синер в три сета – 5-7, 0-6, 3-6, за малко над два часа игра.

Интрига имаше единствено в откриващия сет, когато двамата си размениха по два пробива. После 19-годишният италианец направи решителен такъв в 12-ия гейм. Във втората част Синер върза “геврек” на по-опитния си съперник, а в третия сет реализира ранен пробив за крайния успех. За него това е първа победа в основна схема на Ролан Гарос.

Гофен пък е първата голяма “жертва” в Париж – белгиецът бе поставен под номер 11 в схемата. В следващия кръг Синер ще играе с френския квалификант Бенжамен Бонзи.

Нишикори пречупи Еванс след маратонска битка

Кей Нишикори се класира за втория кръг на Ролан Гарос, след като преодоля Дан Еванс в пет сета. В отделните части резултатът беше 1-6, 6-1, 7-6 (3), 1-6, 6-4. Мачът продължи три часа и 40 минути.

Първите два сета се развиха по идентичен начин, като и двамата бяха убедителни и спечелиха след три реализирани пробива. Третият беше изключително драматичен. Първо японецът сервираше за сета при 5-4 и бе пробит, а впоследствие същата съдба сполетя и Еванс при 6-5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, където първата ракета на Великобритания отстъпи на три точки.

Еванс се събра и вкара мача в пети сет, където обаче не издържа и така Нишикори продължи напред. Следващият му съперник е Стефано Травалия. Италианецът се справи безпроблемно с Пабло Андухар в три сета.

Напред се класираха още Себастиан Корда, Тейлър Фриц, Федерико Кория, Джон Иснър и Марко Чекинато.