Иван Куляк, символът Z

Символът Z донесе година наказание на гимнастик

Символът Z, асоцииран с войната на Русия в Украйна, донесе година наказание на гимнастик. Потърпевш от санкцията е руснакът Иван Куляк. Той го демонстрира по време на турнир в Доха през март.

Куляк спечели бронзовия медал на успоредка. Символът Z се появи на гърдите му по време на награждаването. Победител стана украинецът Илия Ковтун.

Куляк трябва да върне медала си и спечелените 500 швейцарски франка от наградния фонд. Той има на разположение и 21 дни да обжалва.

„Ако мерките, които държат руските атлети извън състезания, са валидни и след 17 май 2023 г., наказание ще продължи, докато не изминат шест месеца от падането на въпросните мерки“, се казва в съобщение на международната федерация по гимнастика.