Гнабри, Челси - Байерн

Гнабри и Левандовски наказаха Челси

Байерн спечели комфортно с 3:0 над Челси първия мач от осминафиналите на Шампионската лига. Серж Гнабри се разписа два пъти, Роберт Левандовски вкара веднъж и добави две асистенции. Така баварците си осигуриха отличен аванс преди реванша след две седмици.

Колосът от Мюнхен имаше тотално превъзходство, но всичките голове паднаха след почивката. Преди нея Байерн удари греда чрез Томас Мюлер.

След паузата обаче тимът на Ханзи Флик материализира предимството си. Още в 51-ата минута Левандовски проби и изведе Гнабри, който не сбърка отблизо – 0:1. Три минути по-късно атаката се повтори. Този път Гнабри трябваше да свърши повече, но го направи отлично и прати топката в мрежата за 0:2. Това бяха петият и шестият му гол през сезона в Лондон. Предишните 4 бяха във вратата на Тотнъм при 7:2.

Четвърт час преди края Алфонсо Дейвис проби между четирима отляво и намери Левандовски. А той направи 0:3 на празна врата. До края сините влошиха положението си, след като Маркос Алонсо си изпроси червен картон за удар с ръка. Така той ще пропусне реванша. Същото важи и за Жоржиньо.