Байерн - Кьолн, Гнабри
Снимка: twitter.com/fcbayern

Гнабри изведе Байерн до драматично 3:2 над Кьолн

Серж Гнабри вкара два гола за първата победа на Байерн през сезона в Бундеслигата. Шампионът надви драматично Кьолн с 3:2 в последния мач от втория кръг.

През първото полувреме голове нямаше, въпреки че и двата тима имаха положения. Само за 21 минути през втората част обаче паднаха цели пет попадения. Обичайният заподозрян Роберт Левандовски вкара за 1:0 в 50-ата минута. Полякът се разписа след добро центриране на Мусиала. Левандовски се разписа в 12-и пореден мач в Бундеслигата, като в този период има 19 попадения. Осем минути по-късно Гнабри покачи на 2:0.

Кьолн обаче шокира баварците с два гола за две минути. Модести намали на 2:1, а после Ут изравни – 2:2. В 71-ата минута обаче Гнабри се разписа отново, този път с хубав шут в далечния ъгъл.

Така Байерн взе втори пореден успех, след като през седмицата надви Борусия Дортмунд за Суперкупата. Победата е и първа за новия треньор Юлиан Нагелсман начело на тима в елита.