Фортуна - Гладбах

Гладбах взе дербито с Фортуна Дюселдорф

Борусия Мьонхенгладбах спечели юбилейното 50 дерби с Фортуна Дюселдорф. Гладбах надви убедително местния си съперник с 4:1. Така тимът на Марко Розе се изравни по точки с третия Борусия Дортмунд. И двата тима са на точка зад шампиона Байерн.

Борусия вкара при втората си добра атака. Тюрам изведе Хофман и той се разписа във второ поредно гостуване. Това се случи в 22-ата минута, но само шест по-късно Фортуна изравни. Автор на гола бе Ерик Томи, изведен от Кан Айхан. До края на първата част Фортуна игра по-добре, но не стигна до нов гол.

Гладбах обаче бе на съвсем различно ниво след паузата и не даде шанс на домакините. Ларс Щиндл вкара за 1:2 след нова асистенция на Тюрам. Той се разписа в 51-а минута, като това бе първият му гол в кариерата срещу Фортуна. Вторият не закъсня – той падна в 77-ата минута след пас на Закария. А до края успя да се разпише и Нойхаус – 1:4. Това бе първи успех за Гладбах в гостуване в шест опита. И най-тежка домакинска загуба за Фортуна през сезона.