Гладбах - Айнтрахт

Гладбах се върна на върха в Германия

Борусия Мьонхенгладбах си върна първото място в класирането, след като победи Айнтрахт с 4:2 в последния мач от деветия кръг. Така Гладбах събра 19 точки – една повече от шампиона Байерн.

Боусия започна много офанзивно и можеше да открие още в самото начало. Янчке обаче пропусна след корнер. В 20-ата минута пък Фернандес изчисти удар на Тюрам от голлинията. Осем по-късно обаче Тюрам вкара за 1:0 след хубав пас на Емболо. Първият шанс за гостите се откри пред Пасиенсиа, но той пропусна. Вент обаче не пропиля шанса си и покачи на 2:0 в края на първата част.

След паузата Да Коста върна един гол за орлите, а Херман и Щиндл изпуснаха да се разпишат за Гладбах. Това обаче направи Елведи в 75-ата минута – 3:1. Той вкара след центриране от свободен удар на Бенеш. Гостите обаче не се предадоха и само три минути по-късно пак вкараха. Даичи Камада се разписа за 3:2. Ади Хютер заигра ва банк в края и бе наказан в 85-ата минута. Тогава Щиндл изведе Закариа и той вкара за 4:2.

Волсфбург продължава без загуба през сезона

Волфсбург удължи серията си без загуба на 9 мача и 13 във всички турнири след 0:0 с Аугсбург. Това бе първи случай, в който зелените не вкараха гол. И първа суха мрежа за баварците през сезона. Двата тимаха имаха по няколко положения до 20-ата минута, но след това намалиха темпото. В 85-ата резервата Жоао Виейра вкара гол за вълците. Попадението обаче бе отменено от ВАР системата заради засада. С точката тимът на Оливер Гласнер падна до четвърто място в класирането. Аусгбург е предпоследен.