Гладбах - Кьолн

Гладбах спечели „призрачното“ дерби с Кьолн

Борусия Мьонхенгладбах победи с 2:1 Кьолн в отложен мач от Бундеслигата. Дербито на Рейн, спечелено от Гладбах, обаче бе призрачно, защото трибуните бяха празни. С трите точки домакините събраха 49 и се изкачиха на четвърто място. Тимът изостава на шест от лидера Байерн, но е само на една зад третия Лайпциг и на две зад втория Борусия Дортмунд.

Липсата на публика по трибуните явно се отрази и на двата тима, защото дербито започна доста бавно. Всъщност първият опасен удар беше чак в 21-ата минута. Той бе дело на Ут от статично положение. Първият гол падна от абсолютно нищо. Венд пусна в центъра към Херман, който изведе с едно докосване Емболо. Нападателят пък преодоля лесно вратаря Хорн за 1:0. В края на първата част Кьолн имаше шанс да изравни, но Схири и Лайстнер си попречиха взаимно.

След паузата Гладбах натисна и имаше няколко положения за вкара за 2:0. Херман и Елведи обаче не уцелиха вратата. Това обаче направи централният защитник на козлите Хорхе Мере. Той засече центриране на Емболо и си вкара автогол за 2:0 в 70-ата минута.

Нова грешка, при това от абсолютно неочакван източник- вратарят Ян Зомер – върна Кьолн в двубоя. Зомер се подлъхзна в 81-ата минута и подари топката на Ут, който направи 2:1. До края Ут и Дрекслер опитаха да изравнят, но не успяха.