Гладбах - Байерн
Снимка: twitter.com/borussia_en

Гладбах разцепи Байерн с историческото 5:0

Борусия Мьонхенгладбах нанесе историческа загуба на Байерн. Гладбах разцепи баварците с 5:0 във втория кръг на турнира за Купата на Германия. Така за втора поредна година Байерн отпадна във втория кръг. Преди година Холщайн Кийл отстрани рекордьора по купи след продължения и дузпи. Шамарът за тима на Юлиан Нагелсман ще влезе и в историята – досега баварците не бяха губили с подобен резултат в турнира.

Големият герой за Гладбах беше Бреел Емболо замесен и в петте гола за тима. Емболо асистира на Коне за 1:0, като това попадение дойде още във втората минута. В 15-ата резултатът беше 2:0. Емболо намери Хофман, той изведе Бенсебайни и защитникът не пропусна. Само шест минути по-късно Борусия вкара трети гол. Емболо беше фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпи. Бенсебайни реализира от бялата точка за 3:0. Така левият бек записа втори мач в кариерата си, в който вкара два гола на Байерн.

След почивката Гладбах отказа баварците, все още без треньора си Юлиан Нагелсман, с две бързи попадения. В 51-ата минута Емболо получи пас от Елведи и вкара за 4:0. Шест минути по-късно той направи 5:0 след асистенция на Нец. Байерн стигна до чисто положение за гол чак в 68-ата минута. Резервата Станишич беше изведен от Коман в наказателното поле, но би в аут.