Гладбах - Байерн

Гладбах обърна Байерн с гол в добавеното време

Борусия Мьонхенгладбах постигна важен успех в битката за титлата в Германия – 2:1 над Байерн Мюнхен. Така Гладбах запази лидерската си позиция в класирането. Поражението бе второ поред за шампиона след 1:2 от Леверкузен преди седмица.

На „Борусия Парк“ баварците тотално доминираха през първата част. Те отправиха над десет удара към противниковата врата, но така и не успяха да стигнат до гол. Причината – няколко великолепни намеси на вратаря на домакините Ян Зомер.

Гостите все пак излязоха напред четири минути след почивката. Тогава крилото Иван Перишич отправи силен удар от воле от границата на наказателното поле – 0:1. Байерн обаче намали темпото и се върна назад и без наказан. Левият бек на Борусия Рами Бенсебайни изравни в 60-та минута с глава след центриране от корнер.

Гладбах спечели след дузпа и червен картон

Тимът на Марко Розе продължи да бъде опасен на контраатака и имаше няколко положения до края. И при последното успяха да се възползват. Хави Мартинес извърши глупаво нарушение срещу Маркус Тюрам в наказателното поле, а реферът Марко Фриц отсъди дузпа и показа втори жълт картон на испанския футболист. Бенсебайни изпълни наказателният удар и донесе успеха на своите с втория си гол в мача. Това бяха вторият и третият му гол в елита. При това той е играл само в шест мача.

Гладбах остава на върха на класирането с 31 точки. Байерн се смъкна до шестата позиция в подреждането с 24 точки. Шампионите бяха задминати и от Борусия Дортмунд, и от Фрайбург.

Борусия Дортмунд - Фортуна

Дортмунд се развихри със специален екип

Борусия Дортмунд отнесе Фортуна с 5:0. Жълто-черните играха със специален екип – изцяло в черно. Така те отбелязаха 110-ата годишнина от началото на въгледобива в Рур. Герои за тима на Лусиен Фавр бяха Марко Ройс и Джейдън Санчо. Двамата вкараха по два гола и добавиха по една асистенция. Петото попадение бе дело на Торган Азар, който също добави асистенция. Така Борусия излезе на трето място в класирането с 26 точки.

Вторият Лайпциг също нямаше проблеми срещу – 3:1 над Хофенхайм. Така треньорът Юлиан Нагелсман записа успех над бившия си тим. Тимо Вернер вкара два гола и вече има 14 през сезона. Това е с три по-малко от Роберт Левандовски. Забицер направи 3:0 в края, а малко по-късно Бичакчик наказа грешка на биковете за 3:1.