Айнтрахт - Гладбах

Гладбах наказа Айнтрахт във Франкфурт

Борусия Мьонхенгладбах излезе трети в класирането след 3:1 във Франкфурт. Гладбах вкара два ранни гола още до седмата минута и след това спечели лесно. Тимът на Марко Розе събра 52 точки и е на две зад втория Борусия Дортмунд. Лидер е Байерн с 55. Баварците играят утре с Унион в Берлин.

Гладбах откри още в 36-ата секунда. Плеа и Хофман комбинираха отдясно, Плеа стреля и вкара за 0:1. Това бе девети гол за французина през сезона. Само шест минути по-късно гостите вкараха за втори път. Гинтер изведе Бенсейбани отляво, той центрира и Тюрам реализира от метър дистанция за 0:2. Айнтрахт стигна до първото си добро положение в 23-ата минута. Тогава Костич стреля от пряк свободен удар, Зомер изби, а Илсанкер пропусна при добавката. Нойхаус пък пропиля шанс да покачи на 0:3.

След паузата Айнтрахт игра по-добре, но Гладбах имаше по-чистите положения. Плеа удари греда, Хофман и Емболо изпуснаха хубави шансове. Все пак гостите стигнаха заслужено до трети гол. Ндика събори Емболо в наказателното поле, а Бенсенбайни вкара от дузпа за 0:3.

Айнтрахт вкара за 1:3 в 81-ата минута чрез резервата Андре Силва, който се изведен добре от Роде. Борусия имаше два добри шанса до края. При първия Херман не уцели вратата. При втория Хофман и още двама останаха сами срещу Хинтерегер на празна врата. Хофман обаче реши да стреля, а Хинтерегер изби.