Гладбах - Байерн
Снимка: twitter.com/borussia_en

Гладбах изпусна Байерн на старта на Бундеслигата

Борусия Мьонхенгладбах изпусна да победи Байерн на старта на 59-я сезон в Бундеслигата. Шампионите завършиха 1:1 във визитата си на Гладбах благодарение на рефера, ВАР и Мануел Нойер. Реферът и ВАР не дадоха две дузпи за домакините в края, а пък Нойер имаше забележителни намеси.

Иначе Гладбах поведе още в 10-ата минута чрез Аласан Плеа. Попадението дойде напълно логично на фона на превъзходството на Борусия. Байерн обаче се върна в мача, натисна и логично изравни. Това се случи в 42-ата минута чрез обичайният заподозрян Роберт Левандовски.

След почивката двубоят беше равностоен, но домакините имаха по-чистите положения. Нойер обаче на два пъти извади великолепни удари, за да запази ремито. Десет минути преди края домакините поискаха дузпа, след като дебютиралият Упамекано бутна в наказателното поле Тюрам. Реферът обаче не отсъди такава след консултация с ВАР. Три минути по-късно същите футболисти бяха замесени в подобна ситуация, но в този случай ВАР дори не се намеси.