Шалке - Мьонхенгладбах

Мьонхенгладбах излезе втори с два късни гола

Борусия Мьонхенгладбах излезе втори в Бундеслигата, след като спечели визитита си на Шалке 04. Гладбах вкара два късни гола в Гелзенкирхен, за да победи с 2:0. С трите точки тимът се изравни с Байерн, но го изпревари по голова разлика. На Борусия е +23, на баварците – +21. И двата тима имат по 42 точки. Лидер е Борусия Дортмунд с 49 точки.

Гостите на „Фелтинс Арена“ играха по-добре и още в 14-а минута можеха да открият резултата. Ларс Щиндл обаче уцели гредата. Две минути по-късно той имаше нов шанс, но Нюбел спаси. После вратарят извади шут и на Закариа.

Повратният момент в двубоя бе червеният картон на Нюбел. Вратарят излезе да пресече дълъг пас, но бе изправарен от откъсналия се Азар. Нюбел извърши нарушение и бе изгонен.

Реферът Марко Фриц гони Алекс Нюбел
Два гола на резерви за Мьонхенгладбах

Тимът на Доменико Тедеско, макар и с човек по-малко, обаче се бранеше добре. Дитер Хекинг пусна в игра Крамер, Нойхаус и Херман и резервите му донесоха успеха. Пет минути преди края Азар изведе Крамер и той вкара с левия крак за 0:1. В добавеното време историята се повтори. Азар изведе Нойхаус и 21-годишният халф се разписа за 0:2. Така Шалке постави нов негативен клубен рекорд – седем поредни мача без победа срещу Гладбах.