Гладбах - Лайпциг

Гладбах взе историческа победа над Лайпциг

Борусия Мьонхенгладбах победи Лайпциг с 1:0 и го свали от върха в класирането в Бундеслигата. Там се качи Байерн, който надви с 2:1 Кьолн. Втори е Борусия Дортмунд, победил с 2:0 Арминия Билефелд в дербито на Вестфален. Именно в Дортмунд гостува Байерн след седмица.

Победата на Гладбах е историческа, защото е първа за тима над Лайпциг. В досегашните осем срещи биковете имаха пет победи и три ремита. Гладбах имаше четири поредни загуби от този съперник на „Борусия Парк“.

Единственият гол днес вкара Ханес Волф в 60-ата минута. Любопитно е, че Волф играе в Борусия под наем от Лайпциг. Поражението е първо за тима на Юлиан Нагелсман в Бундеслигата този сезон и второ поредно. През седмицата Юнайтед отнесе биковете с 5:0 в Шампионската лига.

Мюлер подобри рекорд на Кан при 2:1 над Кьолн

Байерн се възползва от издънката на Лайпциг и излезе първи след 2:1 над Кьолн. Победата беше номер 260 за Томас Мюлер в Бундеслигата, с които той подобри постижението на Оливер Кан за баварците. Друг рекорд на Кан – за 160 сухи мрежи обаче оцеля, след като Мануел Нойер допусна гол в 82-ата минута. Иначе самият Мюлер откри от дузпа в 13-ата минута. В края на полувремето Гнабри вкара за 2:0. И за двамата това бяха четвърти голове през сезона. Байерн беше без получилият почивка Роберт Левандовски.

Хумелс вкара във второ поредно дерби

Седмица, след като вкара във вратата на Шалке 04, Матс Хумелс се разписа и в друго дерби – това срещу Арминия. Хумелс реализира два пъти в Билефелд за победата с 2:0, и двата пъти след статични положения. В края обаче той напусна контузен.

Жълто-черните от Дортмунд имат 15 точки, колкото и Байерн, но с по-лоша голова разлика. Лайпциг е трети с 13 точки, Гладбах е четвърти с 11 точки.